Genel Bakış

Vandersanden Group çalışanı, iyi bir amaca hizmet için Fransa Bisiklet Turu’na katılıyor

26/06/2013

Şahsi hayallerinin yanı sıra Bart, bunu iyi bir amaca hizmet etmek için de yapıyor. Bart, bu büyük girişimi için bisiklet yarışçısı Karsten Kroon’u ideal tanıtımcı olarak seçti.

Coşkulu bir bisiklet tutkunu olan Bart, hemen hemen her yıl katılabileceği bir bisiklet yarışı arıyor. Ama 2013’de katılacağı yarış, geçen yıllarınkini gölgede bırakacak. Sınırlı bisiklet tecrübesine rağmen Bart, bu yaz resmi tur etabından bir gün önce tüm Fransa Bisiklet Turu’nda bisiklet sürecek. 100. Fransa Bisiklet Turu’nda 3360 km ve toplam 50.000 m’den fazla yükselti bulunuyor.  Yani yarış, diğer yıllardan biraz daha zorlu.

Bu kadar da değil. Bart, bu bisiklet yarışını iyi bir amaçla ilişkilendiriyor ve ‘Le Grand Rêve’ projesini başlatıyor. Bu proje ile Arnhem'deki (NL) Ronald McDonald Huis için para toplamak istiyor. Ronald McDonald Huis, ne yazık ki hastanede çok zaman geçirmek zorunda olan ebeveynler ve onların hasta ya da engelli çocukları için bir kurum.  Aslında doğum olayı ve bir çocuğun ilk yılları, bir aile için en güzel anlar olmalı. Bu nedenle Ronald McDonald Huis, söz konusu zamanları aileler için mümkün olduğunca rahat bir hale getirmeye çalışıyor. Bart’ın projeyle ilgilenmesindeki en önemli neden, Hollandalı iş arkadaşı Fenke ve eşi Jeroen’ın oğlu Stef Onstein. Stef, çok erken doğan bir bebek. Femke ve Jeroen, uzun bir süre oğullarının hayatını sera bitkisi gibi kuvözde geçireceğinden korktular. Ama Stef, Ronald McDonald Huis’ın yardım ve ilgisi sayesinde hayata tutundu. Bart, bu kuruma destek vererek pek çok çocuğun hayallerini bir gün gerçeğe dönüştürebilmek için şans elde edebilmesini istiyor.

Le Grand Rêve tanıtımcısı, Saxobank Tinkoff Takımı’nın bisikletçisi Karsten Kroon. “Ronald McDonald Huis, hasta ve engelli çocukların ailelerine bir ev sunuyor. Çok sevdiğim Sammie (6) ve Lene (5) isimli iki kız çocuğu babası olarak bunun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyorum. Aileler, özellikle zor zamanlarda çocuklarının yanında olmalı. Bart Gregoor, mükemmel bir amaca hizmet için bu yıl Fransa Bisiklet Turu'nda bisiklet süreceği cesur ve iddialı bir plan yaptı. Kendisinin planlarını desteklemek için “Le Grand Rêve”’e tanıtımcı olmak istiyorum. Umarım çocukları seven bisiklet tutkunları Bart’ı mümkün oldukça çok para toplaması için destekleyeceklerdir.

Bart, 28 Haziran Cuma günü projesine ve Fransa’daki uzun seyahatine başlıyor. Bart’ı izlemek veya desteklemek isteyenler, www.degrotedroom.com websitesi veya Facebook-sayfası üzerinden iletişime geçebilirler: www.facebook.com/legrandreve2013.

Başarılar Bart!