Genel Bakış

Sürdürülebilir üretim

11/04/2017

Sürdürülebilir üretim, Vandersanden Group için temiz enerjiye yatırım için bir nedendir. Bu yıl, Hedikhuizen ve Spijk'taki fabrika çatılarına 15.000 güneş paneli kurulumu başlatılacaktır.

15.000 güneş paneli

Spouwen ve Lanklaar'daki Belçikalı fabrikaların 2011 yılından beri güneş panelleri vardır. Bu yıl Hollanda fabrikalarımızın bazılarında çalışmalar başlayacaktır. Nuon, Hedikhuizen ve Spijk'taki fabrikalarımıza 15.000 güneş paneli tedarik edilecektir. Konusunda uzman,

Nuon'un kardeş şirketi Feenstra güneş panellerini yerleştirecektir. Çalışmalar yazdan sonra başlayacak ve 2018 başına kadar sürecektir.

Sürdürülebilir strateji

Hedikhuizen'daki fabrika şu anda yeşil enerji ile %100 üretim yapmaktadır. Ekstra güneş panelleri ile daha da fazla üretim yapabileceğiz. Her iki fabrikanın güneş panelleri toplam 4 MWp'lik kurulu kapasiteye sahiptir. Bu, yaklaşık 1000 hanenin tüketimi ile karşılaştırılabilir. Yani tuğlalarımız ekstra sürdürülebilir bir yan enerji elde etmektedir.

Vandersanden Group CEO ‘su, Jean-Pierre Wuytack : "Solar çatıların yerleştirilmesiyle elektrik tüketimimizin % 25 ‘ini sürdürülebilir hale getiriyoruz. Bu tuğla sektöründeki, en sürdürülebilir üretim yapan şirket olma konusundaki stratejimize mükemmel şekilde uymaktadır."