Genel Bakış

Lanklaar şubesindeki yardımcı malzeme deposu iyileştirildi

24/04/2014

Bir tuğlanın üretimi süresince tuğlayı renklendirmek için demir oksit, mangan veya sarı kil tozu gibi yardımcı maddeler kullanmaktayız. Yakın zamana kadar bu yardımcı maddeler, yerde düzensiz bir şekilde duruyordu. Bu, çalışanların maddeleri genellikle uzun süre araması sonucunu doğuruyordu. Paletli ve kayar raf sistemleriyle yeni depolama metodu, daha etkin bir çalışmaya ve daha az hataya yol açmaktadır.

BITO’nun paletli raf sistemlerinde dikkati çeken FlowStop teknolojisinin kullanımıdır. FlowStop, paletleri kolay ve güvenli bir şekilde raftan almayı mümkün kılmaktadır. Rafta veya yükte herhangi bir hasara yol açmadan.

Yeni depo düzeninin avantajları

İlk olarak kompakt depolama ve optimal yükseklik kullanımı nedeniyle depo kapasitesi artmıştır. İkinci olarak her yardımcı malzeme sabit bir bölüme sahip olmuştur. Forklift şoförleri, artık gerekli olan paleti diğerlerini kenara çekmeksizin doğrudan alabilirler. Üçüncü avantaj, geliştirilmiş depo yönetimidir. Depo envanterinin çıkarılması artık çok daha kolaydır. Bu, daha büyük oranda depo güvenirliğine yol açar. Son avantaj ise, depo alanının iyi temizlenebilmesidir.

Proje müdürü Jos Bloemen, iyileştirmeden oldukça memnun: “Bu, ciddi bir yatırım, ama eminim ki kendisini amorti edecektir. Artık daha etkili bir şekilde çalışıyor ve daha az hata yapıyoruz. Ayrıca yardımcı maddelerin bulunduğu depodaki düzen ve temizlik de oldukça düzeldi.”