Genel Bakış

Alman büyükelçi ziyarette

18/11/2013

Programda vali Herman Reynders ile tanışma, belli başlı şirket yöneticileri ile öğle yemeği ve Vandersanden Group’a şirket ziyareti vardı.

Almanya, Flandra için ikinci büyük tedarikçi ve en önemli pazar. Bu nedenle Alman ekonomisi kendi ekonomimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip. Son yıllarda Limburg’deki Alman yatırımcı sayısı arttı. Yani Almanya ile ilişkileri sağlamlaştırmanın ve vilayetimize büyükelçiyi davet etmenin tam zamanı idi.

Büyükelçi Cuntz, AB bölgesinde daha fazla iş birliği olması gerektiğini savunan bir kişi. Bu, vali ile görüşmeden anlaşılıyor. Ama belli başlı şirketlerle yapılan görüşmelere göre hala engeller bulunuyor. Bunlardan biri de belirli yasa ve alışkanlıkların Almanya’da tamamen farklı (örn. ambalaj, boyut ve ağırlıklar) olması.

Geleneksel olarak büyükelçinin eyalete olan ziyareti yenilikçi ve önemli bir Limburg üretim şirketine yapılan gezi ile sonlandı. Bu onur, Vandersanden Group’un oldu. Büyükelçi Cuntz, Vandersanden Group’un sunduğu yenilikçi ürün ve çözümlerden çok etkilendi.