Mimarlar ve konut kooperatifleri, E-Board’ın uygulandığı apartman kompleksini ziyaret ediyor

Yazıldığı tarih 20/05/2014

Şu anda Sittard'da Molenbeek apartman kompleksini tamamlamak için son derece yoğun çalışılıyor. Teslimin 2014 Temmuz’unda yapılması planlanıyor. Yeni bina projesi, yaklaşık 80 apartman ve zemin katta birkaç dükkânı içeriyor. Projeyi özgün kılan şey, binadaki tuğlaların geleneksel şekilde örülmemesi. Cepheler E-Board sistemi ile kaplanıyor. Bu, kılıcına tuğla kaplamalar üzerine uygulanan 26 cm kalınlıkta bir izolasyon tabakasından oluşuyor.

Bu büyüklükte bir bina üzerine panel sisteminin uygulanması, son derece özgün. Bu nedenle 24 Nisan Perşembe günü bazı mimar ve konut kooperatifleri Sittard’a proje ziyareti yapmıştır. Ziyaret süresince bilgi alışverişi yapılmıştır: “Nasıl düşük maliyetli inşaat yapabiliriz ve yüksek izolasyon değerlerinden doğrudan yararlanabilir miyiz?” Projede tüm E-Board uygulama fazlarına bakılabilir. İzolasyon levhalarının yerleştirilmesi, kılıcına kaplama tuğlalarının uygulanması ve E-Board ile ortaya çıkan sonuç.

Bu inşaat şekli, hem yeni yapılar için hem de renovasyon projeleri için son derece uygundur. Gün geçtikte daha çok konut, geçerli izolasyon normlarına uymuyor ve bu nedenle de kısa sürede renovasyon planı yapılıyor. İzolasyon ve renovasyon sırasında ikamet edenlere mümkün oldukça az rahatsızlık verilmek isteniyor. E-Board’ın en büyük avantajı, renovasyon boyunca insanların evinden ayrılmak zorunda olmaması. E-Board kullanımı, size izolasyonu iyi yapılmış bir konut ve yepyeni, kaliteli bir cephe sağlamaktadır.

E-Board sistemi ile kaplanmış diğer proje ve konut örneklerine göz atınız.

Proje bilgileri

Proje: Molenbeek, Sittard
Mimar: Han Wijnen
Yüklenici: Jongen Landgraaf
Cephe tuğlaları: 4 renk karışımlı Wasserstrich: Jura, Viborg, Herning ve Kolding

Yeni inşaatın kullanıma hazır oluşu: Temmuz 2014