News

Bergilers’deki yeni yapı projesi: E-Board Zero sayesinde düzgün ve derzsiz bir cephe

Yazıldığı tarih 13/06/2013

Geçtiğimiz yıl Strépy’den müteahhit Batimmo SPRL, Bergilers’de yeni apartman inşasına başladı. Bergilers, Belçika Luik eyaletinin kuzeyinde yer almaktadır. Bu inşaat için E-Board cephe kaplaması seçilmiştir. Cephe,  kolayca izole edilebilir ve hızlı bir şekilde güzel görünümlü tuğla cepheye sahip olunabilir. Bu, enerji faturasında da dikkate değer bir düşüşe neden olur. E-Board sistemi, yüksek performanslı izolasyon levhalar, kılıcına kaplama tuğlalar, vidalar, yapıştırıcı gibi malzemelerden; kısacası mükemmel bir cephe yaratmak ve izolasyon yapmak için gerekli tüm malzemelerden oluşan "kendin yap" kitinden oluşur. Dişli ve oluklu sistem sayesinde E-Board, müteahhit veya ev yenileyenler tarafından kolay ve basit bir şekilde uygulanabilir. Bergilers’deki inşaat alanında müteahhit Batimmo SPRL, uygulayıcı olarak çalışmıştır. Duvarların yapımı, Ytong ve 8 cm’lik Eco-EPS kombinasyonundan oluşmaktadır. Farklı izolasyon kalınlıkları uygulanabilir. Ayrıca sert izolasyon panelleri ile de kombinasyon mümkündür. Bu şekilde her izolasyon değerine uyulabilir – ekolojik bina izolasyonuna bile (duvarlar için U≤ 0,15 W/m²K).

E-Board Zero

Yeni apartman kompleksi için E-Board Zero seçilmiştir. Yapıştırma cephe tuğlalarında olduğu gibi burada da derzsiz bir cephe yaratılmıştır. E-Board izolasyon panelleri üzerinde biraz adaptasyon yapılmıştır. Kalın, yatay köşelerin (standart E-Board sistemdeki gibi) hariç tutulması açısından. Naylon sicimli tespit blokları, kılıcına kaplama tuğlalarının düzgün ve güzel bir şekilde sabitlenmesini garanti etmektedir. E-Board Zero kullanımında yapıştırıcı biraz koyu renklendirilir. Bu, derzsiz cephenin gölge hatlarını kuvvetlendirir.

Bergilers’deki proje için cephe tuğla rengi Sepia seçilmiştir. Kılıcına kaplama tuğlaları, geleneksel cephe tuğlasından 2 cm’lik kalınlıkta kesilmiştir. Bu tuğlaların yerleştirilmesi ve derzlenmesinden sonra geleneksel, örülmüş tuğla cephe ile aynı görünümü ve aynı kalite normlarını elde edersiniz.

Cephe veya projeniz için 2’si bir arada izolasyon paketinin fiyatını öğrenmek ister misiniz? E-Board hesaplama aracı ile kendiniz hesaplayabilirsiniz.

E-Board sisteminin uygulanışı hakkında sorularınız mı var? Uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir veya E-Board el kılavuzundaki talimatları okuyabilirsiniz.

Daha fazla E-Board uygulaması için buraya göz atınız.