Teknik bilgiler

6. Tavan kaplama, özel tuğla birleşimleri ve rölyefte tuğla

6. Tavan kaplama, özel tuğla birleşimleri ve rölyefte tuğla

E-Board® ile cephe restorasyonunda ekstra olasılıkları keşfedin

1. Rölyefte tuğla

Kılıcına kaplama tuğlaları, düşünülebilecek tüm olası modellerde E-Board® üzerine rölyef halinde yerleştirilebilir. Kalınlık farkı isterseniz, aralarında maksimum  1 cm fark olan kılıcına kaplama tuğlalarını kombine ediniz (örneğin 2 cmlik ve 3 cmlik kılıcına kaplama tuğlalarını). Eğer daha büyük kalınlıklar kullanmak isterseniz, en iyisi bizimle karşılıklı görüşmeniz olacaktır.

2. Tavan çıkmaları

Tavan çıkmaları, E-Board® ile çok ilginçtir; çünkü bu şekilde tuğla ile hafif bir konstrüksiyon kurabilirsiniz. Yekpare bir parça için E-Board® ile geleneksel duvar örgüsünü kombine ediniz. Ağır konstrüksiyon ve kalıplar, tüm tuğlaları tavana işlemek için gereksizdir. E-Board®'u doğrudan tavanın dokusuna vidalayabilirsiniz.
 
Duvar örgü ile mükemmel bir bağlantı elde etmek için ilk önce su geçirmez OSB'li ahşap kafes yerleştirmelisiniz. Buna E-Board®'u vidalayabilirsiniz. Bu şekilde tavan yüksekliği ayarlanabilir. Yalıtım ve kılıcına kaplama tuğlalarının montajı, cephedeki ile aynı şekilde olur; destek için ek önlemlere gerek yoktur.
 

3. Tuğla bağlantı

E-Board® levhalarının her iki tarafında tüm tuğla bağlantı çeşitleri mümkündür. Standard yarım tuğla bağlama, şaşırtma örgü, zincir bağlama, istif bağlama... Yatay derzler korunur, ama bu, levhaları 90° çevirerek düşey yönde de olabilir.
 
Başka bir kaplama kalınlığı yaratmak ya da yatay derzli bağlantıların dışına çıkmak mı istiyorsunuz? Öyleyse isteğe göre bir bağlantı yaratmak için levhanın arkası/derzsiz tarafını kullanınız.